Hot dog za 550 złotych?

Ludzie rywalizują ze sobą na wielu płaszczyznach, ale właścicielowi food trucka z Seattle zamarzyło się zwycięstwo w naprawdę nietypowej konkurencji.

Tokyo Dog sprzedaje swoje hot dogi w furgonetce. Od tysięcy podobnych bufetów na kółkach różni się jednak jedną pozycją w menu. Firma oferuje najdroższego hot doga świata, co niedawno zostało oficjalnie potwierdzone w Guinness Book of Records.

Hot dog Juuni Ban

Hot dog o nazwie Juuni Ban kosztuje 169 USD (bez podatku), czyli w przeliczeniu na naszą walutę ponad 550 złotych. Telewizja CNBC informuje, że zamówienia na taką kulinarną ekstrawagancję trzeba składać dwa tygodnie wcześniej, a dochód przekazywany jest na konto Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

Za co płacą klienci? Na bułkę i parówkę nie mają co liczyć. Tokyo Dog używa takich składników jak grzyby Maitake, wołowina Wagyu, a nawet trufle i kawior. Dodatkiem jest japoński majonez

Właściciele Tokyo Dog raczej na drogich hot dogach nie zarobią fortuny, ale dzięki marketingowym zdolnościom mogą sporo namieszać na rynku food trucków.

źródło: pb.pl